Simcoe County Elementary XC Championships 2015

Overall Finish List

October 20, 2015


Results By Speed River Timing. Omissions or Corrections? speedrivertiming@gmail.com Speed River Timing

Grade 4 Girls

Place Name Team Bib No Gender Chip Time Gun Time
1 Lauren Patzer Fred C Cook 449 F 9:05.8 9:05.8
2 Gracie Blake Mundy's Bay 791 F 9:08.7 9:08.7
3 Tabatha Beck Ardagh Bluffs 140 F 9:09.6 9:09.6
4 Chantel Abbott Admiral Collingwood 17 F 9:10.3 9:10.3
5 Alyssa Kanold East Oro 362 F 9:13.2 9:13.2
6 Grace Koopmans Ardagh Bluffs 152 F 9:27.5 9:27.5
7 Hailey DeCock St. Bernard's 1032 F 9:28.4 9:28.4
8 Juliana Gould Emma King 375 F 9:31.1 9:31.1
9 Ester Hasantari Fieldcrest 406 F 9:32.9 9:32.9
10 Brooke Browne Bayview PS 894 F 9:34.7 9:34.7
11 Teegan Pare WH Day 1373 F 9:35.2 9:35.2
12 Ava Bydall St. John Paul 1089 F 9:35.8 9:35.8
13 Amelia Craftchick Burkevale 234 F 9:37.3 9:37.3
14 Tia Callas Burkevale 231 F 9:38.6 9:38.6
15 Beth Marchant Mundy's Bay 799 F 9:40.5 9:40.5
16 Nicole Mavor Rama Central 937 F 9:41.9 9:41.9
17 Kierra Still Tec Beeton 1237 F 9:43.2 9:43.2
18 Hannah Botting Ernest Cumberland 379 F 9:47.2 9:47.2
19 Megan Crane Chris Hadfield 265 F 9:49.2 9:49.2
20 Keeley Carmount Angus Morrison 134 F 9:49.2 9:49.2
21 Emma-Lee Jacques Frere Andre 456 F 9:50.4 9:50.4
22 Piper Mitchell Admiral Collingwood 52 F 9:50.5 9:50.5
23 Camryn Case Hewitts Creek 491 F 9:56.5 9:56.5
24 Meagan Houle Ernest Cumberland 384 F 10:03.9 10:03.9
25 Mackenzie Orr SC Donnelly 980 F 10:03.9 10:03.9
26 Ariya Palonen Fred C Cook 448 F 10:05.8 10:05.8
27 Paige Baxter Guthrie 467 F 10:05.9 10:05.9
28 Maia Steiner Admiral Collingwood 56 F 10:06.5 10:06.5
29 Ella Dinsmore Nottawasaga/Creemore 853 F 10:07.0 10:07.0
30 Ava Garbutt Nottawa 836 F 10:08.8 10:08.8
31 Olivia C Monsignor Clair 722 F 10:10.1 10:10.1
32 Carley B Hyde Park 604 F 10:10.5 10:10.5
33 Tori P Hyde Park 605 F 10:10.5 10:10.5
34 Dani Thomas Nottawa 848 F 10:11.6 10:11.6
35 Hannah Wilde Birchview Dunes 215 F 10:11.9 10:11.9
36 Ashley Logan Hewitts Creek 501 F 10:12.8 10:12.8
37 Chase Laidman Cookstown 259 F 10:13.3 10:13.3
38 Aisley Sammons Worsley 1412 F 10:13.7 10:13.7
39 Aleiyah Sutton WR Best 1433 F 10:13.8 10:13.8
40 Avery Bradley Innisfil Central 607 F 10:14.9 10:14.9
41 Katelyn Graham Innisfil Central 615 F 10:15.0 10:15.0
42 Jayme Hawker Warminster 1305 F 10:15.7 10:15.7
43 Ella Sproule Cameron St 255 F 10:16.2 10:16.2
44 Chloe Taylor Alliston Union 121 F 10:16.6 10:16.6
45 Jayden Jarvis St. Antoine Daniel 1011 F 10:17.7 10:17.7
46 Maiah Westover Mapleview Hts 652 F 10:18.1 10:18.1
47 Kate Denes St. Bernadette 1019 F 10:19.1 10:19.1
48 Meghan Tsui Notre Dame de la Huronie 824 F 10:19.4 10:19.4
49 Marah Sly Cameron St 254 F 10:19.5 10:19.5
50 Alexa Archer St. Gabriel 1065 F 10:19.6 10:19.6
51 Isabelle Milne Frere Andre 460 F 10:19.6 10:19.6
52 Sydney McArthur Forest Hill 428 F 10:21.1 10:21.1
53 Emilie Draper Our Lady Of Lourdes 897 F 10:21.3 10:21.3
54 Hailey Irwin Ardtrea 178 F 10:22.5 10:22.5
55 Teaghan Bartlett Huronia Centennial 577 F 10:23.1 10:23.1
56 Scully Vanderschee Codrington 294 F 10:23.1 10:23.1
57 Delaney MacMillan Terry Fox 1244 F 10:23.2 10:23.2
58 Elle Waite Uptergrove 1291 F 10:23.8 10:23.8
59 Abby Connolly Tottenham 1269 F 10:24.5 10:24.5
60 Corrin Turnbull Ardagh Bluffs 173 F 10:27.2 10:27.2
61 Madison Russel Ardagh Bluffs 169 F 10:28.3 10:28.3
62 Willow Donnelly Brechin 217 F 10:28.3 10:28.3
63 Avery Matheson Hewitts Creek 504 F 10:28.6 10:28.6
64 Kate Beausoleil Bayview PS 892 F 10:28.6 10:28.6
65 Caleah Burke Holly Meadows 560 F 10:31.4 10:31.4
66 Lexi Cooper Emma King 372 F 10:31.8 10:31.8
67 Katrina Dietsche Emma King 373 F 10:32.6 10:32.6
68 Isabelle Rose Terry Fox 1247 F 10:32.9 10:32.9
69 Maria Luvisotto St. Michael's 1183 F 10:33.2 10:33.2
70 Ava Sproule Nottawa 846 F 10:35.0 10:35.0
71 Marren Rideout St. Michael's 1185 F 10:35.4 10:35.4
72 Laura Hickling Guthrie 475 F 10:35.7 10:35.7
73 Cora Spittachine Our Lady of Grace 888 F 10:36.4 10:36.4
74 Alicia Murphy Uptergrove 1288 F 10:40.8 10:40.8
75 Ashley Small St. Gabriel 1084 F 10:41.9 10:41.9
76 Georgia Sisson Regent Park 944 F 10:42.2 10:42.2
77 Jadeyn Gailitis Minesing 687 F 10:43.6 10:43.6
78 Madelyn Burton Cookstown 257 F 10:44.1 10:44.1
79 Vivi Colby SC Donnelly 971 F 10:44.7 10:44.7
80 Gracie Alderson Baxter 191 F 10:44.8 10:44.8
81 Morgan Weicker Bayview PS 921 F 10:46.3 10:46.3
82 Abby Orr SC Donnelly 979 F 10:46.8 10:46.8
83 Paige Steeves Worsley 1413 F 10:48.0 10:48.0
84 Callie Philp Tottenham 1443 F 10:48.8 10:48.8
85 Maeve Buckrell Mountainview 758 F 10:49.6 10:49.6
86 Olivia Haines Frere Andre 452 F 10:50.4 10:50.4
87 Emma Lundy Ernest Cumberland 386 F 10:50.7 10:50.7
88 Zoey Power The Good Shepherd 1259 F 10:51.5 10:51.5
89 Caleigh Ryan Algonquin Rd 88 F 10:53.5 10:53.5
90 Victoria Sawyer Mnjikaning 714 F 10:54.0 10:54.0
91 Katelyn McBey Minesing 698 F 10:54.2 10:54.2
92 Payton O'Brien W.C. Little 1298 F 10:54.2 10:54.2
93 Findlay Nischan Admiral Collingwood 53 F 10:55.3 10:55.3
94 Anna Roos Hewitts Creek 511 F 10:56.9 10:56.9
95 Kenzie Sim W.C. Little 1299 F 10:58.8 10:58.8
96 Hannah Schutt Our Lady Of Lourdes 917 F 11:00.1 11:00.1
97 Gracie Yakely Brechin 228 F 11:02.8 11:02.8
98 Rachel Butcher Tec Beeton 1234 F 11:02.8 11:02.8
99 Marina Mendez Frere Andre 459 F 11:03.0 11:03.0
100 Arden Johnston Nottawa 841 F 11:04.9 11:04.9
 
Place Name Team Bib No Gender Chip Time Gun Time
101 Leigh Tizzard Forest Hill 439 F 11:05.4 11:05.4
102 Brooke Sonnenberg Marchmont 670 F 11:06.8 11:06.8
103 Ella Watson St. Antoine Daniel 1015 F 11:08.1 11:08.1
104 Kendra Twigg Uptergrove 1290 F 11:08.7 11:08.7
105 Jorga Hedges Marchmont 665 F 11:08.8 11:08.8
106 Sierra Knack Holy Cross 566 F 11:09.4 11:09.4
107 Taylor Harper Steele St. 1211 F 11:11.1 11:11.1
108 Isabella Malpica St. Catherine of Siena 1045 F 11:11.4 11:11.4
109 Emma Townsend Sunnybrae 1225 F 11:14.6 11:14.6
110 Lauren Bauman Willow Landing 1382 F 11:15.1 11:15.1
111 Lacy Larmand Mundy's Bay 797 F 11:15.8 11:15.8
112 Mira Kennedy Fred C Cook 445 F 11:16.1 11:16.1
113 Brooklyn Miller Fred C Cook 447 F 11:16.5 11:16.5
114 Adyline Hammond Emma King 376 F 11:16.7 11:16.7
115 Kaylan Jefferies Uptergrove 1283 F 11:19.9 11:19.9
116 Cassie Donnelly Brechin 216 F 11:20.9 11:20.9
117 Olivia Connelly St. Gabriel 1069 F 11:21.0 11:21.0
118 Elizabeth Collins Willow Landing 1387 F 11:22.4 11:22.4
119 Zoey Nikolaus West Bayfield 1351 F 11:22.7 11:22.7
120 Abigayle Zaborsky West Bayfield 1359 F 11:23.8 11:23.8
121 Alexa Campbell Mundy's Bay 792 F 11:25.3 11:25.3
122 Hannah Lewin Notre Dame de la Huronie 823 F 11:27.0 11:27.0
123 Lily Webb Willow Landing 1405 F 11:27.8 11:27.8
124 Sydney Stones Couchiching Heights 347 F 11:30.0 11:30.0
125 Stella Wilson St. Croix 1061 F 11:36.9 11:36.9
126 Holly Hamilton-Lemoin Allandale 95 F 11:41.0 11:41.0
127 Jocelyn Amon Portage View 922 F 11:43.1 11:43.1
128 Ella Dawson Portage View 929 F 11:46.6 11:46.6
129 Charlette Dewsnap West Bayfield 1335 F 11:48.1 11:48.1
130 Jenna Laagus West Bayfield 1346 F 11:53.6 11:53.6
131 Ashlyn Eakley Wyevale 1437 F 12:01.0 12:01.0
132 Annika Bosch Willow Landing 1384 F 12:06.3 12:06.3
133 Brianna Pileggi SC Donnelly 982 F 12:06.5 12:06.5
134 Vanessa Roy Assikinak 190 F 12:08.7 12:08.7
135 Brennen Beilfeld Bayview PS 893 F 12:13.1 12:13.1
136 Hannah Madeleno Ernest Cumberland 387 F 12:19.2 12:19.2
137 Emily Chandler Innisfil Central 610 F 12:29.1 12:29.1
138 Maddy Wright Brechin 227 F 12:30.7 12:30.7
139 Elle Bedard St. Michael's 1175 F 12:32.0 12:32.0
140 Lauren Hyatt Hillsdale 541 F 12:39.9 12:39.9
141 Serenity Finley Andrew Hunter 125 F 18:39.2 18:39.2