Art in Motion 10k 2018

Overall Finish List

October 14, 2018


Speed River Timing. Errors? SpeedRiverTiming@gmail.com Speed River Timing
Male Finishers

10k

Female Finishers

Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
1 Lynn Leitch Burlington 156 F 1:40-49 49:38.5
2 Monty Sandhu 222 F 2:40-49 50:54.8
3 wendy moihovitis Aurora ON 159 F 1:50-59 52:59.6
4 Samantha Johnson Vaughan 147 F 1:20-29 53:57.3
5 Andrea Main East Gwillimbury 163 F 3:40-49 54:04.4
6 Shannon Litt Toronto 160 F 2:20-29 54:19.8
7 Rose Arciero Maple 101 F 2:50-59 55:17.6
8 Jean Maarouf Woodbridge 161 F 3:50-59 55:38.9
9 Cheryl Iozzo Etobicoke 142 F 4:50-59 55:51.0
10 Linda Aloi Woodbridge 100 F 4:40-49 56:24.8
11 Elizabeth Selwa Mississauga 198 F 3:20-29 56:28.5
12 Leah Carr Toronto 115 F 1:30-39 56:45.1
13 Christine James Maple 145 F 5:40-49 57:14.9
14 Nancy Krac Woodbridge 151 F 5:50-59 58:00.4
15 Catherine Powell toronto 187 F 1:60-69 58:09.3
16 DOROTHY BERNARD Vaughan 107 F 2:60-69 58:15.2
17 Machaela Freitas kleinburg 130 F 6:50-59 59:36.5
18 Arti Sachdev Etobicoke 196 F 6:40-49 1:00:02.9
19 Audrey Bell-Peter Mississauga ON 105 F 3:60-69 1:00:05.1
20 Mariana Urbiola Mississauga 207 F 7:40-49 1:00:09.2
21 Nivia Gomes Toronto 134 F 7:50-59 1:00:19.8
22 Kinlagh Boudreau Newmarket 1 F 1:10-19 1:00:30.5
23 Deonic Lee Gormley ON 155 F 8:40-49 1:00:36.8
24 Nicoleta Huma WOODBRIDGE 140 F 8:50-59 1:00:47.5
25 Mariangela Cortese Vaughan 4 F 2:30-39 1:00:52.0
26 Sue Schuhmacher Maple 197 F 9:50-59 1:01:08.5
27 Laura Bente Thornhill 106 F 10:50-59 1:01:16.9
28 Jennifer Reid Richmond Hill 189 F 9:40-49 1:01:25.3
29 Brigitta Szele Richmond Hill 205 F 10:40-49 1:02:03.6
30 Yuri Hizaka Richmond Hill 137 F 11:50-59 1:02:12.7
31 Sandra MacPherson Paris 162 F 12:50-59 1:03:22.0
32 Brenda Shin Burlington 199 F 11:40-49 1:03:57.2
33 Kate Pamenter Thornhill 182 F 13:50-59 1:06:47.7
34 Nadine Mercieca Caledon 173 F 12:40-49 1:06:48.1
35 Rebecca Strauss Toronto 203 F 4:20-29 1:06:51.9
36 Stephanie Carr Vaughan 116 F 3:30-39 1:07:22.9
37 Virginia Mech Mississauga 168 F 14:50-59 1:07:58.1
38 Michelle Chartrand Mississauga 117 F 13:40-49 1:07:59.5
39 LISA WOROBEC Newmarket 216 F 4:30-39 1:08:07.5
40 Franca Lera 220 F 14:40-49 1:09:28.7
41 Lina Ferrandez 219 F 15:40-49 1:09:29.1
42 PaTricia Roode Mississauga 195 F 5:30-39 1:10:05.2
43 Amber Garratt Bradford West Gwillimbury 132 F 5:20-29 1:10:15.1
44 Nancy Muir Mississauga ON 175 F 15:50-59 1:10:39.4
45 Sue Jones Bradford 148 F 16:50-59 1:11:35.2
46 Marcia Palonen Bradford West Gwillimbury 181 F 16:40-49 1:11:35.2
47 Michelle Zimmer Bradford 217 F 17:40-49 1:11:35.2
48 DIANNE KWOK TORONTO 153 F 17:50-59 1:12:07.7
49 Kelly Macdonald Markham 7 F 6:20-29 1:12:30.9
50 Wendy Pelich Cambridge ON 183 F 4:60-69 1:12:42.8
51 Gabrielle Vandersteen Toronto 209 F 6:30-39 1:13:53.7
52 Sandra Stewart brooklin 202 F 18:50-59 1:14:15.4
53 Susanne Shortt Whitby 200 F 19:50-59 1:14:16.9
54 Lia Avram Richmond Hill ON 103 F 5:60-69 1:14:35.9
55 Judy Chong Mississauga 118 F 6:60-69 1:15:38.6
56 Monique Van Halm Holland Landing 208 F 7:30-39 1:17:01.1
57 Suzy Tylman Toronto 206 F 20:50-59 1:19:41.7
58 Louise Lewis Thornhill 158 F 21:50-59 1:19:41.8
59 Adrienne Gabriel thornhill 131 F 18:40-49 1:19:41.9
60 Michelle Boudreau Newmarket ON 2 F 19:40-49 1:23:59.4
61 Siobhain Bondy Sharon 110 F 20:40-49 1:26:31.2
62 Kristi Cachia Sharon 114 F 21:40-49 1:26:31.6
63 Tara Hunter Sharon 141 F 22:40-49 1:26:31.7
64 Julie Grinbergs Mississauga 135 F 23:40-49 1:27:37.0
65 Kelsey Leonard Hamilton 157 F 8:30-39 1:29:11.1
66 Kristen Vecchio Etobicoke 10 F 9:30-39 1:29:40.8
67 TERESA NIX MISSISSAUGA 179 F 22:50-59 1:33:54.0
68 Lisa Jankov Mississauga 146 F 23:50-59 1:33:54.1
69 Lizette Lalonde Newmarket 154 F 1:70-99 1:34:45.7
70 Andrianna Kabitsis HAMILTON ON 149 F 10:30-39 1:44:00.6
71 Ginette Meerburg Whitby 169 F 24:40-49 1:45:37.2
Top  

Male Finishers

Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
1 Nick Ridpath London 192 M 1:40-49 39:10.0
2 Micheal Auciello 221 M 1:30-39 39:36.2
3 John Knox Mississauga 150 M 1:50-59 44:01.8
4 Mario Ramirez Oakville 188 M 1:60-69 44:13.4
5 Tim Hughes Toronto 138 M 1:20-29 44:46.6
6 Quin Munro Mississauga ON 176 M 1:10-19 44:47.8
7 Tom Irwin Etobicoke 143 M 2:50-59 45:04.8
8 EDUARDO NEBOT DEL BUSTO Newmarket 177 M 2:30-39 45:31.4
9 Baram Farhang Toronto 125 M 3:50-59 48:58.8
10 Todd Foote Toronto 128 M 2:40-49 49:07.6
11 Brendan Bowles Toronto 111 M 3:40-49 49:38.0
12 Daniel Reid Mississauga 190 M 4:40-49 50:18.3
13 Orian Broza Toronto 113 M 2:10-19 51:24.5
14 Keith Roode Mississauga 194 M 3:30-39 51:29.8
15 Mark Jacobs Toronto 144 M 4:30-39 52:57.0
16 Matteo Vecchio Etobicoke 211 M 3:10-19 53:40.6
17 Lawrence Ng Markham ON 178 M 4:50-59 54:11.3
18 Jim Diodati Toronto 121 M 2:60-69 54:36.9
19 Peter Bondy 218 M 5:50-59 55:38.5
20 Michael Egan Brampton 124 M 5:30-39 55:46.6
21 David Porte Vancouver 185 M 6:50-59 56:34.2
22 Andrew McCallister Toronto 167 M 5:40-49 57:33.0
23 Kevin Reinsma Mississauga 191 M 7:50-59 57:56.0
24 Ryan Pereira Toronto ON 6 M 6:30-39 1:00:03.3
25 David Boudreau Newmarket 3 M 8:50-59 1:00:30.7
26 Christopher Ringenberg Hanover 193 M 6:40-49 1:00:35.8
27 Doug Krac Woodbridge 152 M 9:50-59 1:01:36.5
28 Charlie Vilardo Woodbridge 212 M 10:50-59 1:02:12.8
29 Gil Broza Toronto 112 M 7:40-49 1:03:57.3
30 Rick Edwards Cambridge 123 M 3:60-69 1:04:51.2
31 Lyle Worobec Vermilion 215 M 4:60-69 1:11:56.7
32 Jake Wildgoose Markham ON 8 M 2:20-29 1:12:31.1
33 Gerry Avram Richmond Hill 102 M 5:60-69 1:14:35.8
34 Doug Irvine Brampton 5 M 8:40-49 1:20:48.4
35 Steven Vecchio Etobicoke 9 M 9:40-49 1:30:27.3
36 Logan Meerburg Whitby 171 M 4:10-19 1:45:37.1
37 Glen Meerburg Whitby 170 M 10:40-49 1:45:40.2
38 Karson Meerburg Whitby 172 M 5:10-19 1:45:40.3